Chrapúň chrchle CHOVID-19

Autor: Juraj Rašla | 21.4.2020 o 16:46 | (upravené 14.7.2020 o 11:53) Karma článku: 5,10 | Prečítané:  1553x

POZOR - POZOR. Občania si prestávajú dávať pozor - pozor. Včera, v pondelok 21. apríla bolo v centre Bratislavy už oveľa viacej ľudí a mnohí mali rúška pod bradou, alebo iba na pol žrde tak, že im bolo vidno celý nos.

Ale nemali dobrý nos na nebezpečný nový  koronavírus, ktorý sa už oveľa viacej rozšíril, než bol na začiatku opatrení proti jeho šírení.

Koronavírus SARS-CoV-2 môže byť všade, aj v tých chrchľoch neúctivého pána Chrapúňa, ktorého som stretol pri soche úctivého Schöne Náciho.  

V Singapure je zakázané pľuvať na zem. Ak niekto má tvrdú palicu a nedá si povedať, hrozí mu vysoká pokuta, väzenie a dokonca aj palicovanie. V Singapure je najvyššia kvalita života, ale zabudli do hodnotenia zahrnúť tristotisíc gastarbeiterov, medzi ktorými teraz prudko narastá COVID-19, lebo musia žiť v biednych a nehygienických podmienkach.

Pri včerajšej prechádzke mestom som videl viacerých bezdomovcov, niektorých aj s rúškom. Chcel som sa ich spýtať, že kam chodia na toaletu, keď sú zatvorené reštaurácie. Vírus sa totiž roznáša aj močom. Ale, videl som „elektrokolobežkára“, ktorý si oprel kolobežku o mohutný topoľ a pred všetkými okoloidúcimi sa vymočil. Nakoniec zlomyseľne poznamenal: „Načase, aby tie stromiská už vyťali.“

Pred Morovým stĺpom na Rybnom námestí zanedbaný zarastený chlap vykrikoval, že bude vojna, že treba ľudí pozabíjať. Bol asi nešťastný, alebo chorý, ale bol bez rúška a evidentne na mol. Na rohu Panskej a Ventúrskej sa rozliehalo smutné asi Rekviem d mol, ale mladá huslistka mala rúšku aj dúšku. Pred bývalým mliečnym barom na Hviezdoslavovom námestí sa taký slušný človek s rúškom, darmo sa pokúšal predať posledné číslo Nota bene.

Vedľa postávala skupinka mužov bez rúšok, fajčili a pili, už neviem koľkú rundu asi borovičky. Boli trochu drog.

Hovoril som im, aby si dali rúška, aby dodržiavali odstup. Nepomohlo, ani keď som im povedal, že o nich napíšem blog, alebo básničku:  

 

                         CH-19

             Chlostá chlipný chlap

             chtíčom chrčí chňap

             chlostá chrúme chlípe

             chmáry chnusný chruňo

             chrapúň chrchle CHOVID

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Správa o stave republiky: Vládnu nám Fekišovce (píše Samo Marec)

Mali plné ústa rečí o boji proti papalášom, ale pri prvej príležitosti sa sami papalášmi stali.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.


Už ste čítali?