Prof. doc. JUDr. Ing. Juro Jánošík, CSc., PhD., major hôrnych chlapcoú

Autor: Juraj Rašla | 20.7.2020 o 16:36 | Karma článku: 11,45 | Prečítané:  4951x

S hrôzou sme zistili, že naši najväčší Slováci a osobnosti majú málo titulov a niektorí ešte žiadny titul nemajú. Mnohé naše dediny nielenže nemajú kanalizáciu, ale nemajú ani vlastnú vysokú školu alebo univerzitu.

Je načase zriadiť Úrad pre prideľovanie titulov a univerzít s vlastnou rozpočtovou kapitolou. Ako rozumnejšie využiť miliardy €, ktoré sme vyhandlovali z EÚ, než ich použiť na vzdelávanie a na vedu?

Nie je to hanba, že náš najväčší Juro Jánošík je stále iba kapitán? Nemali by sme ho povýšiť aspoň na majora a majora Zemana (po toľkých reprízach) konečne na plukovníka?

Aj druhom nášho Jura Jánošíka by sme mali konečne prideliť dôstojné tituly. Rajnohu by sme mohli poslať na „pajdák“ a Uhorčíka na „hnojarinu“. Surovec, Ilčík, Adamčík, Pivovarčík, Plavčík a Jakub Chlastiak z Oščadnice nech sú Mgr-i.

Hlavným postavám našich národných rozprávok by sme tiež mohli prideliť priliehavé tituly.  Maličkému Jankovi Hraškovi by sme pridelili taký malý titulík Bc (bakalár) a Červená Karkuľka by mohla byť konečne profesorka z VUML-u. Hlúpy Ďuro až taký hlúpy nie je, na 100 percent. Nech je teda docent.

Ak sa podarí študentovi pri odpisovaní diplomovej alebo bakalárskej práce naformulovať aspoň jednu vlastnú myšlienku, zaslúži si titul podčiarknuť. Koľko myšlienok, toľko čiarok.

Pre budúcich politikov nech sa zavedie požičovňa alebo záložňa titulov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čas na zadné dvierka

Právny štát sa odkladá. Poľsko a Maďarsko zrejme prinútia Úniu k ústupu.

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.


Už ste čítali?