SNS*

Autor: Juraj Rašla | 21.9.2020 o 15:17 | Karma článku: 3,52 | Prečítané:  823x

Rovnakú skratku SNS majú dve úplne rozdielne spoločnosti, ale nikomu to nevadí. Preto je načase tieto dve rovnaké skratky rozlíšiť napríklad hviezdičkou. 

Niežeby si Slovenská národná strana (SNS) nezaslúžila ďalšiu hviezdičku, ale hviezdičku dostala Slovenská numerologická spoločnosť (SNS*).

SNS je u nás najstaršou politickou stranou, je dokonca staršou, než je Slovensko.

SNS* teraz už nič nemá spoločné nielen so SNS, ale ani so žiadnou inou politickou stranou s výnimkou Strany mierneho pokroku v medziach zákona, ktorú vymyslel Jaroslav Hašek ešte v čase, keď sme boli súčasťou spoločného c.k. mocnárstva, ktorého až toľko moc nebolo.

SNS* sa zaoberá modernou vedeckou numerológiou, ale nezaoberá sa zdravou výživou, veštením, ezoterikou ani komerčnou sférou. SNS* by mohla byť fascinovaná skôr predpovedaním minulosti a všetkým, čo sa za žiadne peniaze nedá kúpiť ani predať.

Numerológia je, popri alchýmii a astrológii, najstaršou „pravedou“ ľudstva. Z alchýmie vznikla chémia, z astrológie astronómia, a z numerológie matematika a logika, ale numerológia si dodnes zachovala svoje miesto. Numerológia skúma čísla, rozmery a hodnoty a ich význam v živote jednotlivca, celej spoločnosti a celého vesmíru. Astronómia je viazaná na náš vesmír, chémia na hmotu, z ktorej je náš vesmír zložený. Ale numerológia je univerzálna a platí aj mimo náš vesmír a dokonca aj na Slovensku.

Moderná vedecká numerológia váži nevážiteľné (napr. slová), počíta nevypočítateľné, meria nemerateľné a reže nerezateľné. Nachádza odpovede na otázky, ktoré ešte nikto nepoložil a asi už ani nepoloží. Nezaoberá sa budúcnosťou, lebo budúcnosť je už minulosťou. Ľudstvo, v mene svojho ekonomického rastu rastu a v mene aj rôznych vznešených hodnôt a vízií, práve dnes premeškáva svoju budúcnosť.

Vedecká numerológia by mohla mať tiež svoje tri zdroje a tri súčasti. Pre mňa sú to: Švejk, Hlava XXII a Čierni baróni. Jaroslav Hašek, Joseph Heller a Miloslav Švandrlík mi robili spoločnosť počas mojej dvojročnej absurdnej služby v armáde. Na vojne som mal šťastie, nikto ma nezabil a ani ja som nikoho nezabil, iba čas.  

V SNS* sú muži a ženy úplne rovnoprávni, dokonca aj ženy. SNS* nie je členom studeného, ani teplého, ani národného frontu. SNS* má nulovú dokonca aj uhlíkovú stopu.  SNS* neprodukuje tuhý ani netuhý komunálny odpad. Iba sporadicky produkuje myšlienky, ktoré sú ale recyklovateľné a kompostovateľné.

SNS* de iure ani de facto ešte nevznikla a existuje iba sama osebe, bez členov - vedeckých numerológov, ktorých aj tak nemáme a ani bez SNS* nemôžeme mať. Tento prapodivný stav nikomu nevadí a nie je ani na prekážku rozvoja slovenskej modernej vedeckej numerológie.

Zakladateľom modernej slovenskej numerológie je karikaturista Laco Torma bez toho, aby o tom vedel. Laco Torma objavil nekonečný svet opačných čísiel:

             

a je autorom geniálnej axiómy vedeckej numerológie: 

                 

Tormova axióma nepotrebuje žiadny slovný komentár, na rozdiel od ďalšej axiómy, ktorá vyžaduje podrobný matematický dôkaz, ktorý vychádza z porovnania dvoch postupností:

        

            

Ľavé strany rovníc (1) a (2) sa rovnajú:

                        

Potom sa musia rovnať aj pravé strany rovníc:

         

Číslom 5 v numerológii, rovnako ako na školských vysvedčeniach, označujeme nedostatočnú, ale absolútnu hlúposť - prázdnotu môžeme označiť iba nulou. Vzťah (3) nám vlastne aj hovorí, že ľudská hlúposť je nekonečná.

Vyššie štádium hlúposti je „blbosť“ (táranina? daromnica? ...), lebo „blbosť“ môže byť nielen hlúpa, ale aj nevinná, aj pôvabná, aj humorná, aj vznešená... Numerológia aj v „blbostiach“ hľadá zmysel a naopak. Je otázka, či nám vrodená „blbosť“ je poznateľná, pochopiteľná a odpustiteľná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nového šéfa polície vyberá aj Spišiak. Prišli štyri prihlášky

Konečné slovo pri výbere bude mať minister Mikulec.

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.


Už ste čítali?